| CAsianBoss a întrebat:

Intru in clasa a 8-a. Ce sfaturi imi dati?

9 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Invata si iar invata. Primul semestru ia-o usor (ca o mica incalzire) dar din al doilea deja trebuie sa te apuci serios

| Wehrmacht a răspuns:

Invata formulele alea nenorocite la geometrie.

| OoBunnyoO a răspuns:

Tine-te de carte.

| Danysan a răspuns:

Baga tare si Invata ca vine Examenu amice -Lasa Gagicareala ca ai timp la Liceu :-P!

| MisFit20 a răspuns:

Asteapta sa vina liceul, si pune pana pe carte acum vin Examenele nationale. A, si cate o bere acolo sa ai curaj de invatat. Ai grija. Be Kind

| iDangerous a răspuns:

Nimic. N-am învăţat nimic toată clasa a VIII-a. Am mers la examene cu ce am reţinut în clasă. Teme făceam doar la română şi asta doar ca să fie făcute. Şi totuşi am avut media de admitere 8, 35 pe propriul merit, fără pile, mită, copiat sau mai ştiu eu ce. Relxează-te sunt lucruri mai importante în viaţă.

| Yosifica a răspuns:

Cu perseverenta vei reusi. eu am trecut in clasa a 9 a. clasa a 8 a necesite multa grija si alocarea timpului de calculator pe probleme la matematica si variante la lb romana. mult succes la examn!

| EllaCikka a răspuns:

Pai. Trebuie sa muncesti mai mult decat in a saptea, reduci limita de stat pe net si ajungi la 10 ca medie. eu tot asa am facut! Bafta la scoala :*

| Alina23012000 a răspuns:

Paai, in primul rand, fi zambaret (da bine imaginii).
Apoi, nu fi arogant si nu fa din prima caterinca, da prost rau laughing.
Sa nu ai incredere din prima in unii, ca de fapt, sunt altfel.
Nu-ti face din prima prietena, cine stie ce taratura e, si dupa vei fi luat la misto thinking
Nu te imbraca cu blugi taiati, bluze cu monster { chiar daca sunt la moda} sau mai stiu eu ce, ca sunt unii profesori ai dracu rau de tot, si te-ai dus, vor avea piza pe tine.
Nu te baga in seama cu toata lumea de la inceput, vor crede esti dala, gen : lipitoare si ca nu vor mai scapa de tine.
Si altceva, fratica... mult succes! :*