| anonim_4396 a întrebat:

Iti trebuie o anumita medie dupa ce iei bacul pentru a intra la UNIVERSITATEA BUCURESTI? M am gandit la limbi si literaturi straine, departamentul de limbi si literaturi orientale.

4 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Daca ai media mare ai sanse mai multe sa intrii. Depinde si de concurenta si de mediile lor. Lista se face in ordinea descrescatoare a mediilor si cele mai mari medii intra primele. Daca este o facultate cautata, se vor inscrie multi cu medii mari sau cu media ca a ta si chiar si o sutime este importanta sa te departajeze de sa zicem inca 3 persoane care au aceeasi medie ca tine. Cauta pe internet repartizarile din anul trecut daca vrei sa ai un reper, dar depinde de la fiecare generatie.

| Kasya a răspuns:

Si cam ce medie mi ar trebui?

| pieptdepuiprajit a răspuns:

DA. Admiterile se fac in functie de media obtinuta la bac.

| ddav23 a răspuns:

Specializarea aceea e foarte cautata, iti spun din sursa sigura, sunt masterand la Litere, sub 9 nu prea ai sanse.