| Marius0012 a întrebat:

La 23 de ani mai am sansa sa invat sa cant la pian?

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca te pasioneaza, de ce nu? Cauta o scoala populara de arta si inscrie-te la cursurile de pian.
Vezi site-ul scolii din Cluj :http://www.scoaladearte.ro/admitere1.html

| antimulte a răspuns:

Da, de ce nu. Un profesor bun si mult exercitiu. E mai usor sa inveti asta cand esti mai mic, nu inseamna ca mai tarziu nu ai sanse.

| Jipa95 a răspuns:

Poti sa incepi sa inveti si de la 60 ani, depinde cat de motivat esti

| johnnny123 a răspuns:

Da, de ce nu? Daca iti doresti sa inveti si te tii de treaba poti face asta la orice varsta.

Nu lasa pe nimeni sa-ti spuna ca "e prea tarziu sa te apuci de cutare lucru"

Exista o celebra pictorita americana numita Anna Mary Robertson Moses (http://en.wikipedia.org/wiki/Grandma_Moses) care s-a apucat de pictura la 76 de ani... Deci se poate.

| SLS a răspuns:

De ce nu? Doar ai maini.

| kati3mary a răspuns:

Varsta nu te opreste de la nimic. Daca poti lua lectii de pian, atunci ia-le; daca te dedici indeajuns, vei invata foarte bine, indiferent ce varsta ai. Multa bafta happy

| eAnne a răspuns:

Desigur, cum sa nu? Niciodata nu esti prea mare ca sa inveti ceva happy

| Helena08 a răspuns:

Bineinteles, nu exista o varsta pentru asta. Daca iti doresti si te pasioneaza, atunci sigur vei reusi.