| DakotaRoyse a întrebat:

La admiterea în Facultatea de Biologie şi Geologie de la UBB se poate alege între biologia din clasele 9-10 sau 11-12. Mă întreb dacă asta face vreo diferenţă mai încolo în facultate sau e doar după preferinţe. Ştie cineva?

1 răspuns:
| michelia a răspuns:

Ma refer doar ca principiu: sigur sint relevante amindoua si pentru mai tirziu, altfel nu ar fi fost propuse ambele variante.
Si e avantajul tau ca poti sa alegi ( de obicei cam peste tot apare materia din anii mari doar in programa de admitere).