| Amplifier a întrebat:

La admiterea la facultate conteaza si profilul la care ai fost in liceu? Daca da, cat de mult?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conteaza putin, respectiv te poate ajuta la admitere, daca aceasta este pe baza de examen.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dar ajuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza. daca spre exemplu te duci la o facultate tehnica si tu ai facut filologie, ai sanse foarte mici sa treci de prima sesiune.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu conteaza absolut deloc.

| Morenna10 a răspuns:

Depinde de facultate, de exemplu daca nu ai fost la in profil care are mate atunci nu poti sa aplici la o faculta care are mate

| Amplifier explică:

Ma intereseaza 2 cazuri
Mate-info-Academia de politie
Tehnologic-Academia de polite