| JamilaGizeh a întrebat:

Mai conteaza media din liceu sau BAC-ul pentru admiterea la facultate?

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Mediile din liceu nu mai contează nicăieri, doar nota de la Bacalaureat este importantă, că la multe facultăți admiterea e pe bază de concurs de dosare.

Succes!

| 愛日本 a răspuns:

Mediile nu.
BAC-ul doar pentru facultate, in rest nu ai ce face cu el

| cat a răspuns:

Media de BAC conteaza la unele facultati.

| T0T a răspuns:

Conteaza doar Bac-ul si admiterea.

| Mayar a răspuns:

Conteaza bac-ul sau eventual si examenul/examenele pe care le dai la facultate, depinde ce facultate alegi. La unele contraza doar media de la bac, la altele si examenele ce le dai acolo

| KMaddieK a răspuns:

Doar BAC-ul.

| fqwaf a răspuns:

Depinde la ce facultate vrei sa dai

| Maadaaa23 a răspuns:

Depinde, daca ai examen de admitere la facultatea la care vrei sa dai, nu conteaza media din liceu sau bac-ul ( asta in cazul in care nu se intampla sa ai aceiasi nota pe care a luat-o altcineva si sa va "bateti" pe loc). Daca vrei sa intrii pe dosar, conteaza doar media de la Bac. Eu am dat admitere si totusi a contat 10% media de la Bac si nota la romana ( sunt la muzica )