| cristiandaraban a întrebat:

La biologie e grau sa primesti note. Cum sa fac sa am o nota mare?

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Sa fii activ la ora, si sa inveti tot timpul.Sa pui intrebari si sa te prefaci ca ti-ar pasa.

| AirănMeidăn a răspuns:

Inveti si nu te lasi pe ultima suta de metri fiindca e greu sa parcurgi foarte multe lectii intr-o singura zi. La biologie eu invat pentru fiecare ora si atunci cand stiu ca ma asculta doar recapitulez putin lectiile si eventual insist pe cele pe care nu le stiu atat de bine. E mult mai usor asa
Sper ca te-am ajutat

| Neo12 a răspuns:

Trebuie să faci ce a spus utilizatorul de mai sus şi vei reuşi.
Poţi să înveţi într-un loc relaxant pentru a putea îmbina utilul cu plăcutul.
Eu una învăţ mai uşor când stau în pat şi ascult muzică.
Pentru a reţine cu uşurintă ceea ce învăţ, înainte dorm 1-2h.
Depinde acum şi de stilul tău de învăţare.
O zi bună îţi doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul și cel mai complicat pas este să deschizi cartea, după toate vin de la sine laughing. Succes!