| anonim_4396 a întrebat:

La care dintre aceste limbaje de programare fac cel mai usor si eficient trecerea de la C++?
CSS, PHP, JAVA, RUBY ON RAILS, PYTHON

Adica pe care as putea sa-l invat cel mai repede?happy (care seamana cel mai mult cu c++)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Limbajul de programare e doar o unealta pentru un programator bun. Asadar odata ce stii principiile programarii nu mai conteaza limbajul, ar trebui sa fii capabil sa le aplici oriunde cu un pic de ajutor legat de sintaxa.

PS. Ce cauta CSS acolo? Ala nu e limbaj de programare

| Radu284 a răspuns (pentru suntserios):

Atata timp cat folosesc aceeasi paradigma, da. Adica de la un limbaj procedural la altul e OK. Sa treci de la Basic la C la Pascal e destul de usor pentru un programator cu experienta.

Dar sa treci de la C la Ruby de exemplu, nu e de loc usor, pentru ca trebuie sa iti schimbi tot modul de gandire.

| Radu284 a răspuns:

CSS?
Asta e limbaj?