| OMGisBrainiac a întrebat:

Salut, această întrebare este în speical pentru cei care sunt în programare. Ce limbaj ar trebui să învăț ca să fie și ușor de învățat și foarte căutat.

Momentan am învățat HTML, CSS (web design)și știu sctructurile elementare din C++. Am vrut să încep să învâț PHP și SQL dar am auzit că este mai bun Python sau Ruby (Ruby on Rails)

Ce îmi recomandați?

Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

De la cine ai auzit asta, si de ce e mai bun Ruby si Python?

| patriciu4 a răspuns:

Pyton e cel mai usor limbaj...dar iti dai seama ca fiind interprretativ e mai lent si de 10 ori decat C.
Apucate de C# ala e the bread and the butter cum spun americanii.
Simplu, usor daca vrei o pine din informatica il inveti pe asta, html poate face oricine, crede-ma, nu e de gandit ca si in programare a aplicatiilor.
Orice alt ajutor pe care il vrei il poti gasi pe w3Schools.com