| 3xp3rtu a întrebat:

La ce ar fi mai usor de dat bacul? Geografie sau logică? Veniti cu argumente vă roglaughing dau fundiță!

8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Geografie ca e materie mai putina si ai doar de tocit niste informatii

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic alegerea noastra, ca preferintele noastre pot fii total diferite de a ta.
Daca mie imi place logica si tie geografia, cu ce te-am ajutat ca am ales geografia?
"mai usor" va fi materia care-ti place si pe care o inveti cu usurinta.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de tine, degeaba îți spunem noi să dai bac-ul la geografie dacă tu te descurci mai bine la logică.
Alege ce îți place mai mult și la care te descurci cel mai bine.

| Sn4k3 a răspuns:

La ce crezi ca poti sa inveti mai bine. Avand in vedere intrebarea, cred ca mai bine te bagi pe geografie.

| morfeo a răspuns:

La geografie e mult mai usor. Au mai zis si alti destepti ca e materie putina la logica....si cand au vazut ce exercitii sunt acolo s-au **** pe ei si au revenit la geografiehappy

| Vali215 a răspuns:

Din moment ce am dat bacul la geografie și am văzut că este destul de simplu îți recomand această materie. Ai de învățat destul și la geografie, dar sunt lucruri destul de ușoare. Trebuie să înveți capitalele țărilor din Europa, cum sunt așezate ele pe hartă, orașele din țară cum sunt așezate, râurile etc. Este ceva informație de procesat dar este și interesant. Mie unul mi-a plăcut. Însă cel mai important este să dai la materia pe care o preferi tu, aici toți suntem diferiți, nu avem cum să alegem toți aceeași materie. Eu doar ți-am spus punctul meu de vedere. Ți-o spune un elev care nu prea se omora cu învățatul. Am reușit să iau la geografie 7.25 fără să învăț cine știe ce. Sper ca o să alegi cu succes. Multă baftă! happy

| adelina29 a răspuns:

Ia în considerare ce profesor ai la materiile astea, contează foarte mult.
Pe scurt, la logică ai mult mai puțin de învățat decât la geografie dar dacă în a 9-a nu crezi că te-ai descurcat prea bine, n-are rost să mergi pe ea.

| PlayerE7 a răspuns:

Depinde ce iti place. Mie mi-a placut logica, dar și geografia, si ținând cont ca m-am dua cam la toate olimpiadele si concursurile de geografie din tot liceul am ales geografia. Logica e ușoară daca o intelegi, la geogra is multe informații ce trebuie reținute. Daca esti bun la memorat poti alege lejer grografie dar daca ai inteles logica in clasa a IX-a o poti alege.