| clausweet a întrebat:

Din ce vi se pare mai usor sa dati bacul? Din istorie sau geografie?

17 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Istoria o dai obligatoriu, nu e de ales aici.winking În schimb, poţi alege la ultima probă geografia. Eu prefer istoria, iar la Bac am ales să dau proba de profil la filosofie... Sfatul meu e să te concentrezi pe istorie pentru că nu ai de ales, trebuie să o dai oricum ( bănuiesc că esti profil uman dacă ai pus această întrebare ).

| Amaya a răspuns:

A, se explică atunci. Aveam impresia că la economic poţi alege între geografie, economie, logică şi psihologie, nicidecum istorie... Poate s-a schimbat legea peste an. Oricum, îţi doresc baftă şi alege ce îţi place mai mult.

| ThePoet a răspuns:

Cu siguranta din geografie pentru ca este materia mea favorita si am fost olimpic ani la rand la aceasta materie.

| xMary a răspuns:

Geografie. Imi place mai mult decat istoria. Iar la istorie trebuie sa retii toti anii, razboaiele, etc.

| KinoAndreea a răspuns:

Geogra':devil)

| Alemoni a răspuns:

Buna!
Geografie! La istorie trebuie sa retii multi ani. si mi se pare mai greu.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| clausweet explică:

La bac la geogra trebuie sa stii toate tarile, orasele din europa unde sunt situate (ape etc.) ca nu sti ce-ti pica... si nu stiu cum sa le invat... trebuie sa stau mult timp cu harta in fata.hee hee mie mi se pare mai greu la partea asta...la istorie anii.si mi se pare mai usoara teoria

| clausweet explică:

E la alegere nu e obligatorie...sunt la profil economicwinking

| clausweet explică:

Mersi :pe

| Reminisce a răspuns:

Ești la un profil uman? Știam că Istoria este obligatorie. Oricum, eu cred că este mai ușor la Geografie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie mi se pare mai usoara si in plus iti e si de ajutor

| Gagicaru a răspuns:

Ce am ales acum 3 ani a fost geografie fiid ffff usoara

| me1me a răspuns:

Eu am fost la real.Nu am dat la materiile astea, dar cred ca as prefera istorie.
Ajuta-ma cu un vot, te rog! http://econcurs.com/concurent-Sorina.html

| reason20 a răspuns:

Eu zic ca la geografie pentru. ca la istorie trebuie sa stii toti anii si e mai greu! acum depinde si ce.ti place tietongue

| Gojotza24 a răspuns:

In mod normal e mai usor la Istorie dar as merge pe geografie clar deoarece e mult mai frumoasa fiind reprezentata de lucrurile care ne inconjoara si nu ceva din trecut precum anii si balarii
mi-se pare mai usor sa inveti niste ani la geografie decat la istorie deoarece geografie reprezinta natura vie
Btw eu am dat anul asta bacu la bio ca n-am avut pe profil isto sau geogra am avut ceva ghinion asta-i
Eu unu nu invatam la isto sau geogra dar odata am zis sa ma axes pe una si am invatat la geografie din placere si mi-s-a parut foarte frumos deoarece eu sunt si un impatimit al muntiilor, calatorind mai peste tot prin tara facand si cei mai intalti munti si de aceea am si pus burta pe cartelaughing
Mergi pe geografie parerea mea si daca ti-se pare chiar asa greu te invat eu promit

| mihaionut a răspuns:

Geografie