| vinty a întrebat:

La ce liceu as putea intra cu media 7.94 (Judetl Arges). Eu vreau mai mult spre stiinte sociale...

2 răspunsuri:
| Iva a răspuns:

Uite aici informatii despre toate liceele din Arges: http://www.admitereliceu.ro/institutii?judet=3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Daca dai in Campulung, poti intra la Carol I, Dinicu, Dan Barbilian, cred ca te-ai incadra la toate la Stiinte Sociale. Mai sunt Industrialele, I si II, dar alea nu au profilul asta. Liceul Sportiv, dar nu cred ca are Stiinte Sociale, dar are Filologie.
Din Pitesti ar fi Economicul - Maria Teiuleanu, Grupurile Scolare (dar astora le lipseste profilul dorit de tine): Ion Cantacuzino, Astra. Dimitrie Dima, dar, din nou, asta e Colegiu Tehnic, deci...