| anonim_4396 a întrebat:

La ce profil sa dau (la liceu) daca mai incolo vreau sa fac medicina?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Incearca sa mergi pe biologie/chimie. Te vor ajuta mai tarziu pentru ca te vei baza pe ele.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Chimie, fizica-chimie, mate-fizica, oricum la un liceu bun la care cerintele sunt foarte mari (ca sa-ti formezi un stil de a invata si sa-ti dezvolti capacitatea de intelegere, abstractizare si memorare).

| andreutz a răspuns:

Eu zic ca nu are nici o importanta... o colega de-a mea care a terminat filologia a ajuns la medicina si a intrat si la fara taxa.deci liceul nu prea conteaza...important e sa iti placa...

cristian
| cristian a răspuns:

Daca tot iti place poti da la un liceu sanitar unde poti acumula vaste cunostinte care iti vor fi utile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiintele naturii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La stiintele naturii