| anonim_4396 a întrebat:

Ce profil de liceu s-ar potrivi daca vreau sa devin medic stomatolog? Medicina stomatologica este grea?

13 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Poti face orice liceu.
Un liceu pe profil chimie-biologie, te-ar ajuta, insa nu-i o regula!

Stiinte ale naturii pentru ce sa faca inna? Doar nu da la medicina veterinara!

| inna a răspuns:

Stiinte ale naturii.

| sandulache a răspuns:

Eu iti dau in sfat daca toti de descurajeaza nu e bine de loc, daca vrei sa devi medi stomatolog trebuie sa faci o facultate si prima de ast si un liceu sunt 4 de toate in tara, una la iasi un la cluj una sibiu si un ala brasov deci daca vrei sa devi lupat si vei invinge, nu conteaza ca e grea dar daca cine va vrea sa devina medic trebuie sa in vete.bafta multa.

| Magic a răspuns:

Chimie-biologie.Depinde.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vrei ceva usor? te invat eu.stai la umbra ...cu...catargul in sus. e usor.nu se poate sa nu te pricepi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai categoric un profil real.Fie mate-info fie bio chimie. Si e medicina :pe nu ai 10 cursuri pe saptamana si un seminarwinking De asemenea gandeste-te daca ai inclinatii spre partea reala, pentru ca, daca nu ai, nu vei fi niciodata bun in ceea ce vei face si facultatea va fi un chin pentru tine happy Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa devin medic veterinar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce pot sa devin cu un profil chimie biologie?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti propun bio-chimie sau stiintele naturii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand un liceu de stintele naturi...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am term stomatologia in urma cu 2 ani, te-ar ajuta liceu cu bio-fizica intens...profil real parca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce profil de liceu s-ar potrivi daca vreau sa devin medic veterinar?

| anonimous a răspuns:

Pt minecare sunt un mare filolog, tot ce tine de biologie, chimie, si stiu eu ce se mai face la un profil din asta insa biine inteles cel mai bun este la un liceu teoretic cu profilul bio-chimie! Si eu consider ca e grea da... e foarte bine platita