| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa fac medicina happy Pe ce profil ar trebui sa ma duc la liceu?

Răspuns Câştigător
| nBlade a răspuns:

Biologie, chimie... Oricum nu ajunge ce faci la liceu.Trebuie sa inveti anatomia, biochimia.trage tare. avem nevoie de medici.

33 răspunsuri:
| HappyPebbles a răspuns:

In principiu,poti alege intre mate-info si stiintele naturii. Exista si cazuri de copii-minune, care desi nu au fost la mate-info sau stiintele naturii au mers la medicina si au reusit, dar sunt rare cazurile.Axeaza-te pe ce-ti place mai multhappy...matematica sau biologia.big grin

| Psihiatra a răspuns:

Stiinte(biologie-chimie)

| Ramo80 a răspuns:

Nu liceul e important, trebuie sa urmezi dupa liceu obligatoriu facultatea de medicina daca vrei sa fii medic sau o postliceala sanitara daca vrei sa fii asistenta ceva.

| Beckyyy a răspuns:

Ceva real, deoarece iti structureaza bine mintea pentru de astea. Bio-chimie este cel mai bun.

| dirtoaica a răspuns:

Chimie- biologiewinking

| Matt24 a răspuns:

Stiintele naturii sau mate-info, preferabil prima

| AnimeChu a răspuns:

Ştiinţe ale naturii, dar ai putea şi la mate. Practic dacă faci liceu mate, poţi să te duci la ce liceu vrei...
P.S.: Pe mine nu prea m-a influenţat chestia asta, cu facultatea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Profilul de bio-chimie e cel mai potrvit pentru asa ceva. Cu toate astea,trebuie sa inveti bilogia[anatomia in special], sa intelegi chimia si fizica. Oricum, nu conteaza neaparat ce profil ai la liceu, atata timp cat tu ai un vis anume si studiezi mai aprofundat materiile care te pot ajuta la indeplinirea visului.Eu iti doresc succes ca sa iti indeplinesti visul si sa ajungi un medic de succes!winking

| xlollypop a răspuns:

Stiinte...

| toxik a răspuns:

Nu este foarte important liceul daca vrei sa dai la medicina. Poti sa urmezi posliciala pentru asistenta.DE preferat liceul sanitar profil stiinte ale naturii happy sau matematica-informatica, orientare spre farmacie happy

| AcidCuSange a răspuns:

Bio-chimie.

| KeshaTikTok a răspuns:

Biologie/Chimie.

| Metempsihoza a răspuns:

La Stiinte ale naturii. E ok si la mate-info, dar te innebuneste cu foarte multa mate si e m1, si nu prea cred ca are rost happy

| itsirc3 a răspuns:

TRebuie sa fie un profil care sa contina biologie si chimie. Din ce stiu eu este un profil "stiinte ale naturii". Nu sunt sigur.

| Ildiz a răspuns:

Stiinte ale naturii deoarece vei invata multa chimie, fizica si biologie!

| Alinuu24 a răspuns:

Stiinte ale naturii. Bine, acum poti face orice liceu. Dar dupa liceu trebuie sa faci facultate ca sa iesi cv happy.

| crisy_9816 a răspuns:

Poi din punctul meu de vedere daca nu vreii sa faci medici, opuusul medicinei este dreptul, poti merge pe profil real ia apoi dreptul. succes

| karinamark a răspuns:

Stiinte ale naturii ( bio-chimie)

| PatrickJ a răspuns:

Biologie

| deya95 a răspuns:

Sincer nu prea are mare importanta ceea ce faci in liceu pentru ca materia de facultate e cu totul diferita dar cel mai bine e sa mergi pe profil de stiinte ale naturii... goog luckwinking

| Anca23earl a răspuns:

Real.

| VeveritzaKamicazee a răspuns:

SN (Stiintele Naturii), dar nu prea conteaza profilul, adica poti face Mate-Info si sa mergi la Sn nu e nici o problema, doar ca la Sn faci mai multa Bio/Chimie si ce mai trebuie pentru doctori big grin

| IoanaBratinka a răspuns:

Ar trebui sa te duci la stiintele naturii, dar cred ca merge si la mate infobig grin

| Byanca15 a răspuns:

La SN ar trebui sa te duci daca vrei sa faci medicina

| Byanca15 a răspuns:

Funditabatting eyelashes

| rebeca21 a răspuns:

Chimie-biologiehappy

| picox a răspuns:

Stiinte ale naturii.

| Mateooo a răspuns:

Stintele naturi 100% acolo trebuie sa te duci funda?

| bananuskin a răspuns:

Stiinte ale naturii, cel mai bine.:*