| Ioana990 a întrebat:

La ce se da bac-ul la filologie bilingv franceza?

1 răspuns:
| GabrielStn a răspuns:

Romana si istorie obligatoriu, iar la a treia proba ai la alegere intre geografie, logica, psihologie, sociologie, filosofie, economie si daca nu ma insel ed. antreprenoriala.
La astea 3 materii se da proba scrisa, dar inainte de asta ai competentele lingivistice la romana - proba orala, la o limba straina: engleza/franceza ( asta daca au ai dat vreun examen care sa fie echivalentul competentelor ) si cele digitale.