| friends a întrebat:

La ce varsta esti major in America?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In America la 16 ani poti sa-ti iei permis de conducere (si la 14 ani learner's permit, cu care poti sa conduci insotit de un adult). La 17 ani poti sa te inrolezi in armată si chiar sa te duci sa te lupti în Iraq sau Afganistan. La 18 ani ai drept de vot. Si, in final, la 21 de ani esti major si poti sa bei o bere.

Răspuns utilizator avertizat
| ღ♥•þί†ίк•♥ღ a răspuns:

La 18. Lol!

| ღ♥•þί†ίк•♥ღ a răspuns:

Scz de fapt la 21.

| lifeistough a răspuns:

21 de ani. La 16 ani poti sa conduci o masina iar la 21 poti sa consumi alcool si sa mergi la cazinou si discoteca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu la ce varsta esti major in America, dar stiu ca pe acolo copiii invata sa conduca cam de pe la 10 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 21 asa e legea acolo