| anonim_4396 a întrebat:

La competentele digitale la primul subiect unde zice localizati folderul examen si creati in avesta un fisier de exemplu insecte.txt ce fel de fisier trebuie sa creez new text document sau in word? Si dupa aveea alt exercitiu zice creati in folderul examen un fisier cu numele fluturi,de un format adecvat, care sa contina informatii despre aceste insecte. Cum trebuie facut? Va rog mult de tot ajutati-ma urgent!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"txt" inseamna "text", deci click dreapta>New>Text document.Nu cred ca e in word.Am dat si eu ierilaughing

| Justdreams a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar trebuie sa pun si o poza si din cate stiu eu in text document nu merg poze. Tu nu ai avut exercitiu acesta? Cum te-ai descurcat?

| anonim_4396 explică (pentru Justdreams):

Nu,nu am avut exercitiul asta.Pai nu ai dat detalii, trebuia sa dai detaliihappy
Daca iti cere sa pui poza pui in Word. Poza nu merge in fisier "txt".
Da stai calma, oricum astea nu conteaza, indiferent de ce aberatii scrii acolo, treci.happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da,stiu ca nu conteaza, dar macar pe primul sa il fac bine si eu. Multumesc pentru infirmatii!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da mai sunt si in partea a doua usoare mai laughing
iti da sa zici tipul de scris folosit, gen Arial, Calibri, Times New Roman, etc. Faci tu ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sper!