| Alex75 a întrebat:

La electronica-automatizari in general ce materii se predau?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Eu sunt la profilul electronica şi automatizări.
Matematica de M2 (nu e aşa grea, 3 ore pe săptămână, e chiar foarte uşor dacă înveţi )
Română în mod normal
Fizică (o să dai teza la fizică, e cam greu acolo, dacă le ai cu învăţatul o să reuşeşti)
Module (M1, M2, M3 etc... instruire practică în laborator, foarte frumos mai ales că o să ai săptămâni de practică şi scapi de ore laughing )
Chimie
Biologie (doar clasele 9-10)
Lb engleza, Lb franceza
Sport
TIC (informatica dar e usor ca in generala)
Si cam atat, restul orelor normale si nu o sa faci desen si muzica happy

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Matematica, multa matematica
desen tehnic prin primul an
fizica multa
tot felul de matematici speciale
electronica digitala/analogica
electrotehnica
ceva programare
teoria sistemelor

| neutrino a răspuns:

Matematici superioare, tot ceea ce inseamna fizica, chimie mai putin, electronica, electrotehnica, informatica, limbi straine, automatizari.