| Anca2999 a întrebat:

La evaluare nationala daca am taiat o chestie mica cu x, se ia ca semn? Adica nu puteam sa tai cu o linie ca se vedea altfel. Pt chestia asta poate sa-mi anuleze lucrarea?

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu cred, daca o luam asa, si taiatul cu o linie poate fi semn. Scriu un cuvant special stiut doar de mine si corector si il tai cu o linie dar. sa zicem ca il tai intr-un anumit fel. Il tai putin din stanga, la mijloc las gol si-l mai tai la sfarsit. Ce-mi poate face? N-a mers pixu bine si s-a taiat asa, ce vina am eu? Dar de fapt era un semn. deci bullshits.

| Anca2999 explică (pentru Ineys):

Dar crezi ca ar scade ceva daca am scris la chesti cu cauzala doar CZ si nu am scris tot laughing adica propozitie subordonata bla bla bla?

| Ineys a răspuns (pentru Anca2999):

Nu stiu. sincer, chiar nu stiu, mie mereu mi s-a spus la orice examen sa nu folosesc prescurtari.

| Anca2999 explică (pentru Ineys):

Sper sa nu fie o problema.

| Ineys a răspuns (pentru Anca2999):

Nu te gandii la asta, ai dat examenul, gata, fi pozitiva, si gandeste-te ca vei lua nota mare :*.

| Nirvana03 a răspuns:

Sincer toata lumea se gandeste la asta, daca se considera semn ca au facut nu stiu ce, dar totusi corectorii aia care au 100 de lucrari, crezi ca se uita la toate nimicurile?