| ed5000 a întrebat:

Se poate anula lucrarea de la evaluare nationala daca la o compunere am gresit mai multe cuvinte si le-am taiat cu o linie orizontala si le-am scris corect?

4 răspunsuri:
| Bernardus a răspuns:

Nu

| PrisonBreak112 a răspuns:

Nu doar daca tu crezi ca ti-o poate anula din cauza greselilor (aici nu ma refer doar la cateva ci multe)atunci poti cere reschimbarea foii de examen dar fara timp prelungit

| mariannnnnn1 a răspuns:

Atata timp cat este o linie orizontala este bine, nu o sa ti anuleze. Doar daca ai taiat cu o linie oblica sau verticala, atunci este o sansa sa iti anuleze.

| ed5000 explică (pentru mariannnnnn1):

Linia e orizontala, mersi.