| 12stefy a întrebat:

La evaluare nationala la mate nu am facut niciun desen in plus fata de cele doua care se cereau (piramida si graficul functiei). N-ar trebui sa scada nimic nu? Eu sincer m-am gandit ca poate ar trebui sa fac desenele, dar numai de al naibii nu le-am facut ca nu se cereau, desi aveam timp.

2 răspunsuri:
| missmine a răspuns:

Pai eu cred ca trebuiau facute si prisma patrulatera regulata si acel dreptunghi! cel putin noua asa ne-au spus: sa-l facem ca se va puncta. Nu trebuia sa ti-l ceara in mod expre!

| Marius21 a răspuns:

Nu se scade nimic
dar acele exerciti daca le faceai desenu primeai mai mult punctaj