| izuca333 a întrebat:

La evaluare nationala la matematica se da din corpuri rotunde? Dar din hexagon?

Răspuns Câştigător
| WoKy a răspuns:

Se da cercul si atat.
Iar la piramida si prisma doar cele triunghiulare si patrulatere +cub+paralelipiped!

11 răspunsuri:
| WoKy a răspuns:

Nu invata degeaba...Doar cercul se da, citeste programa sa vezi.
Le inveti degeaba oricum!
Si fii sigur ca nu scriu astia in programa aiurea!

| izuca333 explică (pentru WoKy):

Nici nu aveam de gand...si le stiu cat de cat...

| WoKy a răspuns (pentru izuca333):

Pai ce zic...SI eu am facut la fel.
Bafta la examen!

| izuca333 explică (pentru WoKy):

Multumesc la fel! crezi ca o sa fie greu?

| WoKy a răspuns (pentru izuca333):

A fost destul de usor...

| melania35 a răspuns:

Eu am auzit ca nu se da din corpuri rotunde...dar cu orice eventualitate invata formulele la con, trunchi de con cilindru si cerc big grin sper ca nu se dauhappy

| izucadayana a răspuns:

Cred ca da. straight face

| LilShean a răspuns:

Buna..nici eu nu stiu dar vreau sa-ti spun si eu cv. daca iau 2.40 la romana si 1.60 la mate trec clasa sau raman? in clasa a 5=8, 39, cls6=7.43, cls7=6,73, cls a 8=6.10..mersi mult de tot si eu dau maine examen la mate si nu stiu nimic te rog sa-mi raspunzi mersi! iti dau funda

| WoKy a răspuns (pentru LilShean):

Nu treci... Trebuie sa ai peste 5.
De exemplu, daca iei la mate 3 trebuie la romana 7 ca sa iasa 5, nota de trecere.
Bafta!

| izuca333 explică (pentru LilShean):

Eu cred ca treci si am vazut in brosura licee si cu media 3, ... asa ca treci, dar nu cred ca ai sanse la vreun liceu!