| anonim_4396 a întrebat:

La Evaluarea Nationala 2013 la subiectul II ex 1 nu am mai dus inaltimea pentru piramida triunghiulara patrulatera regulata. Pur si simplu am desenat figura ceruta... m-am gandit ca nu trebuie, acum insa sunt cam in dubii. Era neaparata inaltimea in construirea figurii? Daca da, imi scade mult?

1 răspuns:
| BlackChocolate1 a răspuns:

"piramida triunghiulara patrulatera regulata"?! laughing Pai eu nu prea stiu cum ai facut desenul daca nu ai dus inaltimea.Eu una doar asa stiu sa desenez piramida triunghiulara regulata, ducand inaltimea.Da' ma rog, e posibil sa fie bine.Si oricum nu cred ca iti scade mult.