| ParanoidKidu a întrebat:

La Evaluarea Naţională nu se dau caracterizări,rezumate etc din operele studiate ci pe text la primă vedere, nu?

3 răspunsuri:
| hanibani a răspuns:

Mai,au dat intr.un an ( mai demult) de argumentat ca o opera studiata la clasa este schita.In acel an, copiii au luat punctaje mici din cauza acelei compuneri asa ca de atunci nu s.au mai dat astfel de argumentari, dar nu se stie niciodata sigur.Acestea apar in programa, deci ar trebui invatate.
succes happy pentru luni

| Dana211 a răspuns:

Din cate stiu eu si sunt destul de sigura ca am dreptate operele nu sunt la prima vedere ci din cele studiata

| Child a răspuns:

De obicei s-au dat texte la prima vedere, dar nu se stie niciodata! Poate sa-ti cada si un text pe care l-ai mai facut! happy