| clauditza1997 a întrebat:

La examen am avut de pus un sinonim pentru crezuse, daca am pus anticipase oare mi se puncteaza?big grin

Răspuns Câştigător
| Liviu321 a răspuns:

Nu e bine. A anticipa este cu totul si cu totul alt ceva. Lafel si a gandi si a intelege. Voi la lucruri de genul asta va incurcati? pai e grava situatia daca nu stiti sinonime/antonime/paronime. Cel mai bun sinomin ar fi considerase.

| ILikeSummer a răspuns (pentru Liviu321):

Daca am zis a fi sigur pe ceva?
Este bine?

:*

| CaNaBiS13 a răspuns (pentru ILikeSummer):

Nu

| Liviu321 a răspuns (pentru ILikeSummer):

Din pacate nusad

8 răspunsuri:
| rlk1234 a răspuns:

Eu am zis presupuse

| CaNaBiS13 a răspuns:

Cred ca da... eu acolo am dat 2 nu eram sigur gandise si intelese

| Adinutsaa13 a răspuns:

Nusad

| andrei97_5305 a răspuns:

Da era ceva de genul "cum CREZUSE el... " si am scris cum STIA el deci cred ca e bine din punct de vedere gramatical si contextual

| MrLuomin a răspuns:

Auziti daca am dat probele la profil sportiv si am luat probele cu media 8 mai conteaza ce nota iau in capacitate? si au admis 26 de copii din 28 de locuri.