| GarryHD a întrebat:

am si eu o intreabre.E sunt momentan clasa a 9-a si visul meu este sa dau la facultatea de drept.Imi poate spune cineva,va rog,un site unde pot sa vad legile/lucruri care trebuie stiute la facultatea de drept? Am inteles ca e foarte mult de invatat asa ca doresc sa ma pun pe invatat de acum, avand in vedere faptul ca am destul timp liber.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistita! Pana atunci mai este. Apoi ca sa stii legile va trebui sa le intelegi, sa ai norme elementare invatate. E complicat. Nu poti invata de una singura. Pot sa pun pariu. Incearca sa citesti Codul de Procedura Penala si sa-mi spui ce ai inteles. https://legeaz.net/noul-cod-procedura-penala-ncpp/ Asta este una din cartile de capatai a juristprudentei.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea sa incepi de pe acum dar n-are nici un rost.
Daca tot vrei incepe cu teoria generala a dreptului. Nu stiu daca o gasesti pe internet, dar o poti cauta. De asemenea o poti cauta la librarii sau biblioteci, mai ales la cele ale facultatilor de drept.