| Intrebari124 a întrebat:

La facultatea de fizica inveti fizica cuantica? Are legatura cu chimia? Faci chimie la fizica cuantica?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu, la facultatea de fizica faci religie, normal ca faci fizica cuantica ce ai vrea sa faci? Se face si chimie pentru ca au legatura, la fel si matematica, probabil in primii 2 ani.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La fizica cunatică faci fizică cuantică. Ea se aplică și la chimie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se studiaza si o parte din fizica cuantica, insa depinde de fiecare facultate, programa si structura.