| Radandam a întrebat:

La Facultatea de Litere-Universitatea din București pe specializarea română-franceza ne iau de la 0? Trebuie sa avem cunoștințe aprofundate la română și franceza?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te ia de la nici un zero. Dacă nu știi franceză (că de română ce să mai vorbim...) mai bine fă-te scafandru

| Radandam explică (pentru sierra1):

Știu mai multa romana decât tine, stai calm, asta 1 la mana. 2 la mână, îți mulțumesc că în pauza ta de muncă, probabil ești angajata cu studii medii, deși... nu cred ca ai terminat nici liceul, adică sunt convins ca lucrezi ca o muncitoare la tura de 12 ore și te sclavagesc aia acolo, și vii cu frustrați aici și comentezi aiurea. Mai bine ai da cu mopul in continuare, ca n avem nevoie de părerile unei sclave care a trăit în comunism și nu a trecut pe la școală. Pwp

| Radandam explică (pentru Radandam):

Frustrări *, autocorectorul

| sierra1 a răspuns (pentru Radandam):

"Radandam:... nu cred ca ai terminat nici liceul"

mereu am afirmat (cu mândrie) că am absolvit gimnaziul cu brio!

| sierra1 a răspuns (pentru Radandam):

" Radandam:
lucrezi ca o muncitoare
la tura de 12 ore
te sclavagesc aia acolo,
vii cu frustrați aici și
comentezi aiurea. Mai bine ai
da cu mopul in continuare, ca n avem nevoie de
părerile unei sclave care
a trăit în comunism și
nu a trecut pe la școală"

atâtea remarci ce gâfâie de inteligenă pe metru pătrat, n-am mai văzut! Cum poți fi un asemenea fin observator al (i)realității?

Pot să te propun pentru un Nobel al TPU-ului? Mulțumim celui de sus să exiști și ne iluminezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum bifezi tu. Avansat etc. Unde te încadrezi asa te ia