| Fireheart1996 a întrebat:

La facultatea de Stiinte Economice, pe Management, ce poti sa devii?

1 răspuns:
| lovestory a răspuns:

Pai poti sa devi manager si astfel: Managerii creează un plan de atragere şi reţinere a persoanelor cu abilităţile de care are nevoie organizaţia. Implementarea planului presupune recrutarea, selecţia, integrarea, instruirea, recompensarea, alegerea beneficiilor celor mai potrivite şi evaluarea permanentă a performanţelor pentru a se verifica dacă sunt atinse obiectivele organizaţionale. Aceste activităţi reprezintă componentele managementului oricarui domeniu. e frumoasa meseria.bafta:!