| AvalohAlyn a întrebat:

La facultatile de la ID(la distanta) dai examene sau ai proiecte online si nu numai in loc de examene pe care trebuie sa le prezinti intr-o anumita perioada? Cine stie exact?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

La facultăţile care au forma de învăţământ ID trebuie să te prezinţi doar la examene. Nu se dau examene online. Acestea se dau la sfârşitul semestrului şi de obicei sunt scrise. Se fac şi cursuri care în general sunt în weekend şi vine cine poate. Nu se face prezenţa. Facultatea are o platformă unde găseşti suporturile de curs pentru fiecare materie. E suficient să le printezi şi să înveţi de pe ele. Profesorii sunt mai indulgenţi cu persoanele care urmează facultăţile cu astfel de formă de învăţământ. Depinde foarte mult de facultate. Trebuie să intri pe site-ul facultăţii care te interesează şi să citeşti regulamentul academic.

Toate cele bune!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Depinde de facultate. Insa de obicei esti chemat maxim o data pe perioada semstrului sa predai daca e un proiect ceva. Si la examene, unde trebuie sa te prezinti musai. Daca ai dubii, poti suna la facultatea respectiva sa intrebi sau sa vezi pe site.