| anonim_4396 a întrebat:

La filo, trebuie sa dam examen la istorie sau geografie, română și latina?

Răspuns Câştigător
| DidiPuscariasu3 a răspuns:

La teze se dă română, istorie/geografie, latină, socio-umane + teză la o limbă străină dacă ești pe bilingv/intensiv ceva.

La bac dai întâi proba de competențe digitale, probă de comunicare într-o limbă străină (ambele pot fi echivalate, caută mai multe detalii în metodologie), proba orală la română. Scris dai la română și istorie, iar la proba la alegere una din materiile de socio-umane sau geogra.

5 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

Română și istorie e obligatoriu, iar la alegere dintre logică, sociologie, filozofie și geografie. Plus competențele la o limbă străină.
Presupun că te refereai la examenul de bacalaureat.

| alexandradlr a răspuns:

Cred ca te referi la bacalaureat.
Dai la Romana Istorie și o materie la alegere cum ar fi Geografie logica psihologie sociologie economie filozofie

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Întrebarea e de ce ești la filo?

| Grof_Paul_2001 a răspuns:

La romana, istorie si la geogra sau la o materie dinasta socio umana adica logica, sociologie, etc. si competente la o limba straina, competente pe care nu le am mai dat pentru ca covidlaughing