| azoteu2020 a întrebat:

puteti sa imi spuneti care dintre profilele de liceu sunt mai bune electrica sau electronica automatizari si ce pot sa ies cu una din ele plzz dau funda

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

De la profilul electric obtii calificarea de electrician iar de la electronica- automatizari, cea de operator tehnica de calcul ( e legat de calculatoare )

5 răspunsuri:
| azoteu2020 explică:

Si poti sa imi spui cam care este mai bun?

| michelia a răspuns (pentru azoteu2020):

A fi electrician e o meserie clara, concreta. Si cu aceasta calificare iti poti gasi un job si in tara si in strainatate. Trebuie insa se te implici in ce inveti la scoala si sa-ti si placa domeniul asta.Plus, sa ai si profesori bune in chestiunile de practica.
Operator tehnica de calcul e mai comun, mai obisnuit si mai usor cred eu. Toata lumea e familiarizata cu computerele si e poate mai accesibil. Insa e si mai general- ai o calificare in care se pricep destui in zilele noastre.
Pina la urma conteaza cel mai mult ce ti-ar placea tie sa fii!

| azoteu2020 explică:

Dar mai conteaza ce profil fac la liceu daca iau bacu si continui la facultate cu alt profil?

| Irena97 a răspuns (pentru azoteu2020):

Doamna ti-a raspuns la intrebarea ta pe larg. Apoi ai venit cu alta si ti-a raspuns, tot corect. Acum vii cu a treia? Pune-le separat pe TPU daca ai atatea nelamuriri. Oricum vad ca esti neserios. Astepti raspunsul si apoi funda ioc( si la alte intrebari desi promiti). O sa-ti mai raspunda lumea din parti.

| azoteu2020 explică:

Mai bine taci din gura ca vb degeaba. PS:Nu te mai baga in treaba altora