| Child a întrebat:

Ce se studiaza la liceu pe profilul stiinte sociale?

5 răspunsuri:
| mamoca0 a răspuns:

Buna pe clasa 9-a la stiinte sociale ai :
romana 4h, mate 2h, engleza 3h, tic 2h, latina 1h, religie 1h, chimie 1h, bio 1h, istorie 2h, geografie 2h, sport 1h, franceza 2h, desen 1h, logica 2h, dirigentie 1h.
In general engleza, rom,, geogra \isto
si logica

| Child explică (pentru mamoca0):

Pai daca aici se studiaza geografie si istorie, atunci la filologie ce se mai studiaza? laughing

| ZeroZahar a răspuns (pentru Child):

La filo se studiaza in special istoria. Din clasa a 11a ai 4 ore de istorie si 1 de geografie. 3 ore de limba avansata si incepatoare cred ca la fel, latina, literatura universala, 2 ore din fiecare. Insa fara mate chimie fizica. Astea doare din clasa a11a. Pana in a10a se face cate putin din toate materiile.

| mamoca0 a răspuns (pentru Child):

1 din 2
Aici engleza \ franceza
romana
logica
istorie\ geografie

| ZeroZahar a răspuns:

Acest profil a inceput sa fie scos din licee, cel putin la mine... datorita faptului ca nu ofera o satisfactie mare in ceeace priveste bagajul de cunostinte. Crede-ma, n-ai sa inveti mai nimic daca faci profilul asta. Mai bine te duci la filo sau stiinte ale naturii unde materiile sunt complexe. La stiinte socile studiezi in special romana, geografie, logica, la care vei da si teza. Acum ramane la aprecierea ta!