| anonim_4396 a întrebat:

La liceu , la profilul stiintele naturii, ce ore se fac si la ce se da bacul?

1 răspuns:
| Corina a răspuns:

Indiferent de profil, la liceele teoretice obiectele sunt, in principiu, aceleasi cu cele din cls. a VIII-a, cu mici exceptii: romana, mate, fizica, chimie, biologie, geografie, istorie, TIC (informatica), limbile straine, religie, desen, muzica, sport, la care se adauga logica. Diferenta de la un profil la altul consta in numarul de ore. De ex. la profilul stiintele naturii vor fi mai multe ore de biologie, la profilul filologie vor fi mai multe ore de romana, iar la mate-info vor fi mai multe ore de mate si TIC. Din cate stiu, BAC-ul se da la romana, mate si biologie (la profilul stiintele naturii), dar peste 4 ani cine stie ce schimbari se vor mai face?!