| Monyyyyy a întrebat:

La Liceu Pedagogic Gheorghe Sincai in Zalău la profil filologie intensiv media a fost 7, 44 eu am 7, 27 este diferenta doar de 18 sutimi sunt 2 clase,unii spun ca mediile vor creste sper sa intru voi ce ziceri? Am o prietena care a fost acceptată deja la pedagogic si mai are o colega de la tara care o intrat cu 7, 14 nu cred că e tiganca sper sa intru. Vreau sa va intreb pe internet nu scrie medie cu cat sa intri pentru ca eu dau examen in toamna de engleza nu cred că conteaza asa mult examenul daca iau acolo? Nu stiu cum i dupa medie nu am habar dar sper sa intru la pedagogic o băgat 32 si scria doar 28 normal.Ce ma fac intru? Iubesc engleza sper sa intru.Dau funda pentru cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai şanse să fi repartizat/ă la acel liceu!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Sincer,imi pare rau sa-ti spun asta dar subiectele au fost mult mai usoare anul acesta, deci media de admitere nu o sa scada...
Singura ta sansa este sa nu vrea destui elevi sa se duca acolo si sa ramana loc si pentru tine.
Sansele sunt extrem de mici, nu mici, scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai relatii intri, daca nu nu.