| LVLevel a întrebat:

La profilul stiinte ale naturii ce limbi straine se fac? Eu stiu engleza si germana! As vrea sa stiu ce pot face ca sa nu fac franceza?

Răspuns Câştigător
| ralucaralu a răspuns:

Depinde de ce limba ai facut in generala. La noi in liceu, de exemplu, sunt 2 clase de stiinte: una in care a2a limba e franceza si una germana. Prima limba e engleza la amandoua. Daca ai facut franceza in generala, probabil te vor baga automat in clasa de franceza(asta daca si la liceul tau e ca la al meu).Eu am incercat sa schimb in a9a a2a limba de studiu si am facut o cerere, dar nu mi s-a aprobat pentru ca eu nu stiam deloc germana, iar ceilalti au facut 3-4 ani.Succes!

1 răspuns:
| iOnUtsidyAnA a răspuns:

Ca sa nu faci franceza trebuie sa faci germana happy e limba2 si limba1 e engleza :* mult succes am un coleg care in a9-a a vrut sa faca franca in loc de germana ( chiar daca in generala a facut doar germana) si profa la inteles si a zis ca il ajuta sa ia totul de la o.si il puncta mai mult la exercitii decat pe noi care ne straduiam cu greu sa luam nota lui a avut noroc laughing