| anonim_4396 a întrebat:

La Real(mate-Info) in clasa X-a se mai face trigonometrie?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, faceti sigur, din plin. Dupa aceea, semestrul urmator, ori in clasa a XI-a faceti si geometrie analitica(aia e totusi mai frumoasa, zic eu).
Abia in clasa a XII-a nu mai faceti geometrie(decat recapitulare cand lucrati la variante de Bac).
Oricum, distractia incepe la analiza matematica din clasa a XI-a. De acolo incepe matematica aia grea de liceu. Bine, nu e chiar asa grea, dar la prima vedere nu toti vor avea pareri bune daca nu le prea place matematica.

| zuzualina a răspuns:

DA. Ele se "repeta" la recapitularea pentru bac.

Nu e ceva "confirmat" eu nu am fost pe profil, dar o prietena mi-a zis ca ea a facut si intr-a XI-a

| Kinus12 a răspuns:

Da se face big grin

| johnyxus a răspuns:

Desigur,treci prin toate etapele matematicii.

| AnnaPaula29 a răspuns:

Da. O sa ai de invatat multe formule care o sa-ti trebuiasca mai tarziu la bac.

Sa ai o seara cat se poate de placuta!

| NICKSOOO a răspuns (pentru AnnaPaula29):

Stiu; am avut multe formule intr-a 9-a. Dar facem sigur si intr-a 10-a?