| Mario1994 a întrebat:

La școală postliceală te poți înscrie fără bac sau cu bac?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de scoala postliceala, unele cer diploma de bacalaureat, altele nu o cer iar altele cer sa obtii diploma pana la terminarea scolii.

| AvalohAlyn a răspuns:

Te poti inscrie cu sau fara diploma de bacalaureat.Deci merge si fara.Asta zice legea educatiei.La facultate iti trebuie neaparat bacalaureat.

| DeyCj a răspuns:

Şi cu bac şi fără bac.Dar nu uita că e pe bani.

| Mario1994 explică (pentru DeyCj):

Ce e pe bani? big grin

| DeyCj a răspuns (pentru Mario1994):

Postliceala.Pe mine în 2005-2007 m-a costat 1200 lei/an şcoala.

| Mario1994 explică (pentru DeyCj):

Aaa. Nu e problema cu banii. big grin pe ce ramura ai fost specializat?

| DeyCj a răspuns (pentru Mario1994):

Tehnician Agent vamal. Absolvire în 2007 big grin happy

| Mario1994 explică (pentru DeyCj):

Ce mișto. Și mai lucrezi acum în acest domeniu?

| DeyCj a răspuns (pentru Mario1994):

Din păcate... nu că s-au desfiinţat birourile vamale unde aveam repartiţia o dată cu intrarea României în UE.
Actualmente profesez ca operator polivalent la o fabrică ce face saci şi sacoşe din plastic laughing)))))))))))))

| Mario1994 explică (pentru DeyCj):

Păcat. happy Și în ce domeniu lucrezi acum?

| BogdanM275 a răspuns:

Da,la postliceala te primesc și fără.

Răspuns utilizator avertizat