| Vernusio a întrebat:

La sfarsitul clasei a 12 daca anul asta nu dau bacalaureatul si il dau la anul(din anumite motive)mai primesc vreo diploma? Adica se da vreo diploma la absolvirea celor 12 clase dar fara bac?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

In mod sigur primesti o dilpoma prin care se dovedeste ca ai absolvit 12 clase cu note de trecere.

Daca lasi BAC-ul pentru la anul, ai grija sa faci pregatire la acele materii, tot anul sau cel putin cu 6 luni inainte, pentru ca altfel iti scad mult sansele sa-l mai iei.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Stefania211298 a răspuns:

Logic, iei diploma de clasa a 12 a. Asa cum ai luat si intr a 10 a. Diploma de bacalaureat e alta treaba, poti da bac ul cand vrei, nu te impiedica sa ti iei vreo diploma.

| AnnaaHannah a răspuns:

Daca nu ai bac-ul, se da diploma de absolvirea a 10 clase big grin pana nu dai bac-ul, clasa a 11-a si a 12-a nu se pun.