| EduardGrigore a întrebat:

La simulare bac romana, la subiectul 3, am scris titlul operei incomplet: "eu nu strivesc corola de minuni" fara "a lumii". In rest am scris tot comentariul bine. Ma depuncteaza?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Posibil sa te depuncteze dar depinde de profesor. Acum sincer, la cate lucrari are de corectat e foarte posibil sa nici nu observe deoarece o lucrare este citita fugitiv printre randuri la corectare. Nu are nimeni timp sa citeasca zeci sau sute de lucrari cuvant cu cuvant.

2 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Eu cred ca vei fi putin depunctat, sincer. Depinde putin si de prof, dar nu m-as mira sa aiba cineva o mentalitate de genul "Bine ca inveti pe de rost comentarii dar nici nu stii despre ce scrii" cand iti corecteaza.

In orice caz, nu vei pierde mai mult de 0.2, maxim, deci stai linistit

| ioana748 a răspuns:

Si eu ma gandesc ca poate nici nu observa
Oricum, suna mai misto asa.