| Sinziiiiana a întrebat:

La simulare bac romana, la subiectul 3, in comentariu, am scris numele operei incomplet: "Eu nu strivesc corola de minuni" fara "a lumii". Ma depuncteaza?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu,e bine totuși că ai menționat numele.

| Eva1Iza a răspuns:

Ei când o să citească cu siguranță o să sesizeze asta, dar dacă ai prezentat poezia cum trebuie și ai punctat tot ce era de punctat atunci își vor da seama că a fost o neatenție din partea ta și nu prea cred că te-ar depuncta pentru așa ceva. Oricum baftă la bac!