| EmoKidx a întrebat:

La stiinte ale naturi se face multa engleza? eu sunt la acest profil si ne preda mai multa engleza de cat chimie, fizica, biologie.Intr-o ora ne preda in jur de 4-5 pagini.

Răspuns Câştigător
| skilet123 a răspuns:

Salut. In principiu profilul de Stiinte ale naturii se bazeaza pe chimie, biologie si fizica.Nu conteaza cat de mult ti se preda intr-o ora, mai ales ca vei avea nevoie de limba engleza, nu doar pentru Bacalaureat. Ar trebui sa fii multumit ca ai o profesoara care se implica putin mai mult decat ar trebui happyOricum, cred ca e doar ceva de inceput thinking Sa bage "frica" in voi sa spunem happy

4 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

laughing Inseamna ca ai o profa buna. Crede-ma, o sa iti fie de mare folos. Desi in mod normal nu prea se pune accent pe limbi la stiinte. O prietena e acolo si spune ca uneori profa nici macar nu vine la ora rolling on the floor

| BTWIN a răspuns:

Nu sr trebui...prafa/profu tau e de vina
eu scriu maxim 2/3pagini la romana numai cand preda profa(e un pic tralala dar stie romana ) si sunt profil de mate-info...la engleza nu prea scriem..cam 1pagina rar 2 pe ora...dar noi discutam oral mult

Răspuns utilizator avertizat
| skilet123 a răspuns:

Salut! In principiu, profilul de "Stiinte ale naturii" se bazeaza pe chimie, biologie si ceva fizica, dar engleza nu se neglijeaza la niciun profil. Nu conteaza cat de mult ti se preda, tinand cont ca ar trebui sa cunosti cat de cat aceasta limba, nu doar pentru Bacalaureat. In plus, cred ca e doar ceva de inceput, prin care profesoara / profesorul doreste sa "bage frica" in voi. Oricum, ar trebui sa fii multumit ca acea persoana se implica putin mai mult decat ar trebui.