| anonim_4396 a întrebat:

La un moment dat, pe Wikipedia, in articolul despre Nicolae Iorga scrie acest lucru:,, După aflarea veștii asasinării lui Iorga, 47 de universități și academii din întreaga lume au arborat drapelul în bernă."
Cum adica au arborat drapelul in berna?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La drapel se atasaza o panglica neagra sau se pune un drapel negru langa drapelul institutiei.

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Adica drapelul indoliat, cu o panglica neagra atasata la coltul din dreapta sus.Semnifica decesul unui om cu merite recunoscute pe plan nationall