| anonim_4396 a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine cu ceva. Azi am dat bacu' la romana (scris) si in calendaru de bac pentru maine 2 iulie mai e trecuta o proba de limba şi literatura maternă, ce e cu asta? Este cumva pentru cei care vin din alte tari?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Nu, este proba pentru cei care au invatat in alta limba decat romana, limba lor materna (maghiara, germana, etc).
De obicei se sustine la liceele cu predare in aceste limbi.

2 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Nu este pentru tine, cei care au studiat in maghiara/germana/rroma/rusa/etc dau maine si examenul asta.

| Alle57 a răspuns:

Este pentru cei care sunt la licee maghiare sau ceva de genul. Funda?batting eyelashes