| vLadisky28 a întrebat:

Liceul cu frecvență redusă este cu plata sau fără? Nu am gasit detalii despre acest lucru pe internet.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceele de stat sunt gratuite, la cele particulare se plateste.

| AvalohAlyn a răspuns:

Exista licee cu frecventa redusa de stat si deci acelea sunt absolut gratuite dar exista si licee particulare cu FR unde scolarizarea se face cu plata, de la 1500 RON in sus.Intereseaza-te la inspectoratul judetului de care apartii despre licee de stat care au frecventa redusa.Se fac 13 clase la FR.Succes!

| UtilityHelper a răspuns:

Stiu o singura persoana care merge la un astfel de liceu si, da, plateste. Nu garantez sa fie la fel pentru toate liceele din tipul acesta.