| asperger3 a întrebat:

Luni am simulare la română și marți la istorie.
La romana care dintre opere e mai ușoară: Testament, Plumb sau Eu nu strivesc corola?
Anul trecut a picat Testament
PS. E vorba de o simulare locală

7 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Plumb e mai ușoară, dar sunt opere diferite. Adică plumb de Bacovia e legat de simbolism, iar Testament de Modernism. Nu știu ce a picat în 2016 la simulare, dar în 2015 a picat Arghezi. Iar în vara a fost Rebreanu, C.Petrescu etc și n toamna Slavici, asta in 2015. Când am dat eu și am luat 8 și 10.

| asperger3 explică (pentru Elena9328):

Pai e la nivelul judetului Olt si anul trecut a fost Testament.
A si cand am fost intr-a XI-a a picat O scrisoare pierduta

| Elena9328 a răspuns (pentru asperger3):

Cel mai bine înveți din toate. Măcar să ai habar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te uiti pe toate, nu de alta dar nu stii cum se aliniaza astrele.

| asperger3 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred in astre/horoscop happy

| asperger3 explică:

Si ce credeți că ar pica la subiectul iii.
Mulțumesc anticipat

| asperger3 explică:

A picat Corola