| Jessica1235 a întrebat:

Lunia asta am fost să mă înscriu la facultate și pe o foaie pe care trebuia să o completez am văzut că scria că o să trebuiască să scriu un eseu motivațional prin care să spun de ce am ales acea facultate, întrebarea e: eseul o să trebuiască să îl scriu acolo sau trebuie pregătit de acasă și dus?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu i ai intrebat pe ei daca tot erai acolo?

| Jessica1235 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acum stăteam și mă gândeam la ce mai am de făcut mai depărta și mi-am amintit de eseul motivațional, clar era mai bine dacă îi întrebam pe ei

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Se scrie de acasa si se duce la inscriere ori daca inscrierea este online, il incarci acolo la rubrica potrivita.

| haileewatson a răspuns:

Pai nu scria pe foaia aia?

| haileewatson a răspuns:

Eseul motivational se depune odata cu dosarul de admitere.

| Jessica1235 explică (pentru haileewatson):

Mulțumesc pentru răspuns