| kjskhakhsja a întrebat:

M-am înscris la Facultate de Economie si Administrarea Afacerilor și am bifat toate specializările in ordinea preferintelor. Pot să imi aleg specializarea după aflarea rezultatelor sau sunt admisă si repartizată direct la prima opțiune?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Te lamuresti daca vei citi depre desfasurarea concursului din cuprinsul regulamentului de admitere( fiecare facultate are postat pe website-ul propriu un asemenea regulament!)

| kjskhakhsja explică (pentru alessia5158):

Nu am găsit ceva concret pe site-ul facultății, de aceea am și întrebat aici.

| alessia5158 a răspuns (pentru kjskhakhsja):

Din cate regulamente am citit, niciunul nu permite schimbarea ordinei optiunilor initial exprimate. Daca ai noroc, vei fi repartizat la prima optiune exprimata.

p.s. cauta regulamentul de admitere si pe website-ul universitatii --- trebuie sa fie ori pe cel al facultatii, ori pe cel al universitatii!

| Elena_Valentina_1995 a răspuns:

Hei si eu m-am inscris la SEAA, da in ordinea optiunilor se va face repartizarea.In ce zona?