| Anablandiana0000000 a întrebat:

Pentru cei care au dat bacul. Cer o părere..Imi ajung 2 luni (mai+iunie) sa învăț operele la română pentru subiectul al treilea? Vouă cât v-a luat sa le învățați?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca erau invatate atunci cand au fost predate, acum era timp suficient doar sa le repeti.

| zurick a răspuns:

Depinde la ce te referi prin învățat. Să știu eseul pe de rost, niciodată. Să știu schematic ce ar trebui să fac pentru a-mi construi eseul, hmm la unele da, la altele hmmm.
Am sperat să nu-mi pice poezia, fix asta mi-a picat. Deci nu te baza că nu pică X laughing
M-am panicat maxim, apoi am scris Plumb pe ciornă și refăcut o schemă pe ciornă cu fiecare punct de atins. Scris peste 5 pagini la subiectul nedorit și luat o notă de 9.
Dar da, 2 luni îți ajung. Doar ține-te de asta ca lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde câte ore îți aloci pe zi pentru a le învăța. Eu îmi alocam câte 5 ore cu pauze între ele și am reușit să le învăț până la proba scrisă.

| Anablandiana0000000 explică (pentru anonim_4396):

Asta tot în aproximativ două luni?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anablandiana0000000):

Da.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Sunt a 10 a, fapt pentru care n am bacu, eu zic ca poti adică na, daca zici nu, te descurajezi, si nu ajungi nicăieri, dai bătăi frate! Succes!

| RoxTomlinson a răspuns:

Daca inveti in mod constant, si cu pauze regulate vei reusi. Cate 4 opere pe saptamana timp de 3 saptamani vei reusi. Eu asa mi-am propus.